ASELS Hisse Senedi Nasıl Alınır

ASELS Hisse Senedi Nasıl Alınır?

ASELS Hisse Senedi Nasıl Alınır; Hisse senedi yatırımı bazı ön koşullar barındırır. Yatırımcıları hisse senedi yatırımından önce piyasa ve borsa işleyişi hakkında bilgi edinmelidir. Piyasa ASELS Hisse Senedi Fiyatları; 1975′ te Türk Silahlı Kuvvetlerinin muhaberatının sağlanmasının ulusal imkanlar ile gerçekleştirebilmek için kurulmuştur. Hisselerinin yüzde 25,80’i BİST işlem görür, geriye kalan hisselerinin tamamı TSKGV aittir.

Türkiye savunma sanayi elektroniğini kuruluşu ASELSAN; öncelik Türk Silahlı Kuvvetleri’de olarak ulusal ve uluslar arası ihtiyacı olanlara, radar ve elektronik harp, bilgi teknolojileri ve haberleşme, aviyonik gibi bir çok ürün ile hizmet etmektedir. Defense News Top 100 listesinde olan kuruluşlar ile yatırım markası olmuştur.

Hisse Senetlerinin Avantajları

 • Seri bir şekilde nakite dönüşebilir. Bir çeşit ortaklık sağlamaktadır. Firma hisse senedine talep ne kadar büyük ise hisse senedi fiyatları artar.
 • Farklı imtiyazlar sağlamaktadır. Kardan pay alma, bilgi hakkı gibi.
 • Senet sayısı firma ortaklığı oranını oluşturur. Yönetimde söz sahibi olma imkanı sağlar.
 • Her an alım-satım işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • Açığa satış yapılabilir.

ASELS Hisse Senedi Nereden Alınır?

Hisse senedi işlemlerinde SPK‘dan yetkili kurumlar; Ak Yatırım, Alnus Yatırım, Garanti BBVA, Oyak Yatırım, Ziraat Yatırım gibi yer alır. ASELS Hisse Senedi Nasıl Alınır; Bu kurumların komisyon oranı alternatifleri mevcuttur. Yatırımcılar bunları araştırarak seçtiği kurum vasıtası ile hisse senedi yatırımı yapabilir. Kurumların prosedür ve işlem süreçleri değişkenlik gösterebilmektedir.

ASELS Hisse Senedi Nasıl Alınır; Hisse senedi yatırım aracı tercihi olan yatırımcıların, yatırım süreci ilk adım olan aracı kurumu bulma ile başlamaktadır. ASELS Hisse Senedi Alma; hisse senedi hesabı açmak için gereken evrak ve imza süreci gerçekleştirilir.

ASELS Hisse Senedi Alma

 • Yasal ve yetkili kurumlarda veya bankalara yatırım hesabı açmak lazımdır
 • Tercih edilen hisse senedi fiyatı ve kurumun komisyon oranlarını karşılayacak miktarda para hesapta bulunmalıdır.
 • Hisse senedi işlemleri için en önemli süreç borsada hisse senedi takibi, hisse senedi hangi işleme konu olur öğrenmek gerekmektedir.
 • Hesap açılımı gerçekleştirildikten sonra hisse senedi alım-satım başlayabilir.

ASELS Hisse Senedi Fiyatları Bilgileri

 1. 1990 yılı ilk halka arz tarihidir.
 2. İkinci halka arz 2018 yılıdır.
 3. 14 Kasım 2022′ de 41,70 TL kapanış fiyatıdır.
 4. Yıl içinde en yüksek fiyat 42,54 TL, en düşük 17,4146 TL
 5. TL olarak işlem hacmi 6,984,233,468,36
 6. ASELS hisse senedi piyasa değeri 2,907,986,823 TL
 7. Gün içinde yüzde 7,31 değişim yaşamıştır.

ASELS Hisse Senedi Fiyatları; ASELSAN web sitesinde ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır. Günlük yaşadığı değişimler grafik ile gösterilir. Yatırımcılar ve uzmanlar ASELS hisse senedi fiyatlarının hafta başında yakaladığı yükselişin sürmesini bekliyor. Hisse senedi yatırımının artılarında biri olan temettü pay ödemelerinin 18 Kasım 2022 tarihinde yapılacağı duyurulmuştur.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir