Bitcoin Piyasasında Boğa Modu Başlayacak Mı

Bitcoin Piyasasında Boğa Modu Başlayacak Mı?

Bitcoin Piyasasında Boğa Modu Başlayacak Mı; Bitcoin piyasasının son dönemlerde beklediği büyüme ivmesine sahip olmadığının altı çizilmelidir. Bu aşamada yatırımcıların bilmesi gereken temel hususlar!

Bitcoin piyasasında yatırımcıların alım satım adımlarını tamamlarken sorun yaşamaması için aracı kurum seçim adımlarını çok dikkatli bir biçimde tamamlamaları gerekmektedir. Bu alım satım adımlarının pratik tasarlandığı aracı kurumlarda değer analizi yapmak da sizin için her zamankinden çok daha kolay bir hal alacaktır. Yatırım adımlarına ilişkin sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmıştır. Yatırım adımları ile alakalı olarak incelemelere bakıldığı zaman en aylarda kripto para piyasasının boğa piyasasına dönüşeceği tahmin edilmektedir. Bazı ekonomistler bu öngörülerinde ısrarcı olsalar da bazılarının kripto para piyasasına ilişkin oldukça umutsuz olduğunu da eklemek gerekmektedir. Ekonomistlerin en çok fikir ayrılığına düştüğü alanların başında kesinlikle kripto para piyasası gelmektedir.

Boğa Piyasası Nedir?

Bitcoin Piyasasında Boğa Modu Başlayacak Mı; Boğa piyasası çok ciddi ve kayda değer oranlarda değer yükselişlerinin meydana geldiği piyasalar olarak tanımlanmaktadır. Bu değer yükselişi ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için değer ivmelerini yakından takip etmeniz gerekmektedir. Boğa piyasası ciddi yükselişlerin; ayı piyasası ise ciddi düşüşlerin meydana geldiği piyasalardır. Kripto para piyasasında ilerleyen aylarda bir dip seviyesini görmesinin sonrasında boğa piyasası aşamasına geçiş yapılacağının ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Boğa piyasası sayesinde sorun yaşamadan bağlantı adımlarını tamamladığınız kripto paralarda kar elde edeceğiniz konuşulmaktadır. Yatırımcıların bu tür vaatlere artık son raddede daha az inandığını da eklemek gerekmektedir.

Bitcoin Piyasasında Boğa Modu Başlayacak Mı; Bitcoin ve FED Kararı

Bazı yatırım analistlerine göre Bitcoin ilerleyen aşamalarda açıklanacak olan FED kararı ile bir dip daha yaparak daha sonrasında yükselişe geçecektir.

  • Bitcoin kapsamında değer düşüşünün bu aşamada da devam ettiğini eklemek gerekir. Son dönemlerde kripto para yatırımcılarının sadece çok küçük oranlarda kazanım elde edebildiğinin de belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu kazanımın da sisteme giriş seviyesine bağlı olarak değişim arz ettiği unutulmamalıdır.
  • Yatırımcıların piyasanın güven analizinde dalgalanma yaşanması durumundan oldukça olumsuz yönde etkilendiği belirtilmelidir. Bu güven dalgalanması kripto paranın uzun vadede değer kaybetmesini de beraberinde getirmektedir.
  • FED kararı da piyasanın ilerleyen aşamalarda riskli bir dönem geçirebileceğini yansıtmaktadır. Bu durum piyasaların güven vermediği ve enflasyonun kontrol altına alınmasında sorun yaşanması gibi olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Bu durum anlık olarak Bitcoin piyasasında sahip olunan varlıkların elden çıkarılmasını beraberinde getirmiştir. Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yatırımcılar bu yönde pozisyon almıştır.

FED kararı ile alakalı olarak sorun yaşanmaması için tüm iç ve dış dinamikleri gözden geçirerek işlem akışını tamamlamanız gerekmektedir. Bitcoin ve diğer kripto paralar herhangi bir merkez bankasının kontrolünde olmasa dahi piyasada alınan kararlardan direkt olarak etkilenmektedir. Bu etkinin en temel noktalarının başında da kesinlikle faiz kararları ve piyasadaki güven seviyesi gelmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir