2023te Yıldızı Parlayacak Hisseler

2023te Yıldızı Parlayacak Hisseler

2023te yıldızı parlayacak hisseler özel analizler ile belirlenir. Düzenli büyüme oranına sahip, güçlü sermayeye sahip ve geleceğe yönelik beklentisi yüksek hisse senetleri tercih edilmektedir.

2023te yıldızı parlayacak hisseler belirlenmeden önce piyasaya, sektörler ve sektörlerde bulunan şirketler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Tecrübesiz olan yatırımcı hisse senetleri nasıl kazanç sağlar, hisse senedi alım-satım konularında uzmanlardan destek alabilir.

Yatırımcı hisse senedi almak istediği şirketi araştırmalı, güven duymadığı ve riskli olduğunu düşündüğü hisseleri almamalıdır. Ayrıca yatırımcı hisse senedi alırken cari oran, likidite oranı, alacaklarını tahsil hızı, şirket borç yükü, net kar, aktif karlılık oranı stok eritme hızı faizleri karşılama gücü değerlerine bakmalıdır.

Hisse Senedi Alırken Nelere Dikkat Edilir

  • Bilinen ve tanıdık şirket hisse senetleri alınmalıdır. En sık seçilen şirketler kendini kanıtlamış firmalardır.
  • Yatırım yaparken ülke ve dış piyasanın gelişmeleri dikkate alınmalıdır. Sektörel bazda düşünmelidir.
  • Hisse senedi fiyat ve değer gelişmeleri takip edilmelidir.
  • Yatırım yapılacak şirketin finansal durumu ayrıntılı olarak incelenmelidir. Bunun için şirketlerin web sitelerinden faydalanılır. Halka açık şirketler bilançolarını belirli sürelerle yayınlamaktadır.
  • Şirketlerin sağladıkları kar oranları kadar borç oranlarını da bilmek gerekir. Borç oranı yüksek şirketlerin hisse senedi değerleri dalgalıdır. Çünkü şirket parasının faiz ve borç ödemelerine harcayacaktır.

2023te Yıldızı Parlayacak Hisseler; Hisse Senetlerinin Yükseleceği Nasıl Anlaşılır

Hisse senetlerinin yükselişini anlamak için bir süre kıymetli evrak takibi yapılmalıdır. Farklı analiz yöntemlerinden faydalanmak gerekir. Fiyat takibi için geliştirilen özel göstergeler ve teknikler fiyat seviyelerindeki değişimler için sinyal verir.

Değişimlerin takibini sağlayan programlar mevcuttur. Ancak her zaman doğru bilgiler gelmeyebilir. İstisnai durumlar olabilir bu yüzden yatırımcı tüm birikim ile yatırım yapmamalıdır.  Sermaye arttırımı, şirketin ortaklık yapısını değiştirme, farklı bir alana geçmesi gibi nedenler hisse senetlerinin değerini olumlu veya olumsuz olarak etkiler.

Hisse senedinin değeri yükselecek mi sorusuna tam olarak cevap vermek için başka değişkenleri de bilmek gerekir. Ekonomik olarak üst seviyede yer alan ülkelerin verileri, merkez bankaları para politikaları gibi finansal konular hisse senetlerinin fiyat değişimlerini etkilemektedir.

Borsa takibi için en çok kullanılan araçlardan biri sosyal medya paylaşımlarıdır. Bu paylaşımları inceleyen araştırmacılara göre en çok konuşulan hisse senedi SASA.  Türkiye’nin en değerli şirketlerinden birisi konumundadır. Ayrıca Ereğli Demir Çelik, Hektaş, Türk Hava Yolları, Aselsan, Şişecam, Garanti Bankası ve Halkbank hisse senetleri de en çok konuşulanlar arasında yer almıştır. Araştırmacılara göre bu hisse senetleri performansları ve düzenli temettü dağıtımı ile ön plana çıkmaktadır.

Ayrıca son yıllarda düşüş yaşamayan ve yatırımcısına kazandırmaya devam eden hisse senetleri mevcut. Bu hisse senetlerinin 2023′ te yıldızı parlayacak hisseler içinde yer almaktadır. Bunlardan bazıları: HEKTS, SASA, ISMEN, JANTS, GUBRF, ALARK, AKSEN, DOAS, ISGYO, BERA, ISDMR, EGEEN, BRYAT, VESBE, AKSA, SNGYO, FROTO, ALKIM, KORDS, CEMTS, DEVA, ERBOS,TTHYAO, PGSUS, ISFIN


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir