AKCNS Hisse Senedi Nasıl Alınır

AKCNS Hisse Senedi Nasıl Alınır?

AKCNS Hisse Senedi Nasıl Alınır; Hisse senedi yatırımının koşullarından bir tanesi yatırım yapılacak şirket hakkında bilgi sahibi olmaktır. Firma ve firmanın yer aldığı sektör hakkında bilgi sahibi olmamak; yatırımcının zarar etmesine neden olabilmektedir. AKCNS Hisse Senedi Fiyatları; İki ortaklı bir kuruluş olan Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş aittir. Türkiye çimento üretiminde ilk sıradadır. AK Çimento ve Çanakkale Çimento firmalarının 1996′ da ortaklığı ile kurulmuştur.

Hisse Senedi Fiyatları Nelerden Etkilenir

AKCNS Hisse Senedi Nasıl Alınır;

 1. En önemli faktör alıcı ve satıcı ilgisi yani arz-talep etkisidir.
 2. Ülke ekonomilerinde veya sektör içerisinde yaşanan her türlü gelişmeden etkilenmektedir.
 3. Firmanın mali oluşumu, borç stoğu, yatırım faaliyetleri gibi bilgileri hisse senedi fiyatlarının hareket yönünü belirlemektedir.
 4. Ulusal ve uluslararası yaşanan savaş, salgın, politik birçok olay hisse hareketlerine neden olur.

AKCNS Hisse Senedi Nereden Alınır?

SPK yetki belgesi olan kuruluşlardan alım ve takip işlemleri yapılabilmektedir. Yetki belgesi kurum güvenilir olmasının ön koşuludur. Hisse senedi işlemlerinde yetkili kurumlar; Alnus Yatırım, AkYatırım, Garanti BBVA, Ziraat Yatırım, Oyak Yatırım yer almaktadır. AKCNS Hisse Senedi Nasıl Alınır; Bu kurumların çeşitli ve birbirinden farklı komisyon oranları mevcuttur. Yatırımcı bunlar arasından tercih yaparak hisse senedi işlemlerine başlayabilir. Ayrıca her kurumun kayıt ve yatırım yapma koşulları değişmektedir.

AKCNS Hisse Senedi Nasıl Alınır; Yatırım olarak hisse senedi seçen yatırımcıların yapması gerekenler bulunmaktadır. Aracı kurum belirleme, kurumda yatırım hesabı açma, açtığı hesaba sermaye transferi ve hisse senedi ilk emirlerini vermedir. AKCNS Hisse Senedi Alma; yatırımcı hesabı açma işlemi sırasında bazı anlaşma ve formların imzalanması gereklidir. Seçilen kurumun komisyon miktarı yatırımcının hesabında olmalıdır.

Alnus Yatırım İle AKCNS Hisse Senedi Nasıl Alınır;

 • Yatırım hesabı açmak basittir. Sadece sözleşme ve risk bildirim formu imzalanır. İmza atılınca hesap açılış süreci başlamış
 • Sermaye aktarımı sağlama. Bu sermaye tercih edilen hisse senedi fiyatı ve kurumun komisyon oranlarını karşılamalıdır.
 • İlk işlem emri verme. İlk emir alım için olabilir; Hesaba giriş yap- borsada yer alan senetlerden biri tercih edilir ve emir verilir. İlk satış emri verilebilir; alınan hisse senedi                yatırımcının satmak istediği fiyata ulaşınca satış emrini

AKCNS Hisse Senedi Fiyatları Bilgileri

 • İlk halka arz 1996 yılında olmuştur.
 • 14 Kasım 2022′ de 47,34 TL işlem görmüştür.
 • 2022 en yüksek fiyat 53,2 TL, en düşük 15.2029 TL
 • İşlem hacmi 52.256.169.620 TL

AKCNS Hisse Senedi Fiyatları; hakkında bilgiler şirket web sitesinde yer almaktadır. Hisse senetlerinin fiyat hareketleri grafik ile gösterilir. Grafik günlük, haftalık, aylık ve yıllık değişimler yüzdelik şeklinde verileri içermektedir. Ayrıca grafik her gün güncellenmektedir. AKCNS Hisse Senedi Fiyatları; genelde ülke ekonomisini etkileyen olaylardan, özelde ise çimento sektörünü etkileyen olaylardan etkilenerek fiyat değişimlerine sebep olur.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir