Bitcoinde Hacim Azalırsa Ne Olur

Bitcoinde Hacim Azalırsa Ne Olur?

Bitcoin’de hacim, kripto paranın bilinirliği ve hangi sıklıkla alım ve satım işlemlerinin yapıldığını göstermektedir. Peki, Bitcoinde hacim azalırsa ne olur? İşte detaylar.. 

Bitcoin’de hacim  düştüğü gibi aynı zamanda yükselmektedir. Hacminin artması kullanıcılar için olumlu bir kriter iken, hacmin düşmesi de ne yazık ki olumsuz bir durumdur. Bitcoinde hacim azalırsa ne olur?

Bitcoin’de Hacim Nedir?

Kripto para piyasasında hacim, varlığın bilinirliğini ve alım satıma girip girmediğini göstermektedir. Buna göre sıklık derecesi değişir. Son 24 saat içerisinde günlük, haftalık, aylık, yıllık ya da daha farklı bir süre içerisinde hesaplanır. Değerlendirilen kripto para fiyatının, alım içerisinde olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

  • Kripto paranın geçmiş işlem hacminin, o anki hacimle ya da farklı bir kripto para ile işlem hacimlerinin karşılaştırılması yatırımcı için avantajlı olacaktır. İşlem hacminin büyük olması, yatırımcının elde ettiği kazancının artmasına neden olur. İşlem hacmi düşerse, bu noktada farklı etkileşimler gerçekleşir.
  • Bitcoinde hacim azalırsa ne olur? Bitcoin, Kripto para piyasasında en çok tercih edilen avantajlı para birimlerinden biridir. Ne kadar yüksek kazançlar elde ederseniz edin, belirli noktalarda aynı kazançların düşüşü geçtiğini görebilirsiniz. Herhangi bir kripto para yatırımının değerlendirilmesini etkileyen farklı unsurlar bulunur. Bunlar arasında en önemlisi kripto paranın hacmidir.

Bitcoin’de Hacım Düşerse Ne Olur?

Bitcoin’de hacim azalırsa ne olur diyenler için Bitcoin kripto para biriminde hacmin düşmesi piyasanın çok daha kolay bir şekilde manipüle edilmesi anlamına gelmektedir. Hacmin artması yatırımcının güveninin artmasına neden olurken, hacmin düşmesi yatırımcının güven problemi yaşamasına neden olacaktır. Beraberinde yatırımcı sayısının yükselmesi, hacminin artması ile gerçekleşir.

Bitcoin’de Hacım Artarsa Ne Olur?

Bitcoinde hacim azalırsa ne olur durumunda, piyasayı çok basit bir şekilde manipüle edebilirsiniz. Bunun dışında etkili bir yanı yoktur.

  • Yüksek işlem hacmi ise yatırımcılar için olumlu kriterdir. Pratik işlem hacminden yola çıkarak getirileri tahmin edilir. Oldukça basittir. Yatırımcıları daha çok cezbeder.
  • İşlem hacmi hem yukarı yönlü, hem de aşağı yönlü hareketliliktedir. Değişebilir! Fiyatının yükseliş trendinde olduğu ortaya çıkar.
  • Fiyatların gelecekte iyimser bir ortam seyredeceği ve boğa piyasalarında işlem hacminin fiyatları arasında güçlü bir ilişki olduğu anlamı da taşır.

Bitcoin İşlem Hacmi

Bitcoin, 2019 yılı itibariyle ortaya çıkmıştır. 2011 yılında Bitcoin alternatif Kripto para birimleriyle işlem görmeye başlamıştır.

  • Bitcoin işlem hacmi günlük 30000 Bitcoin ise son 24 saat içerisinde kullanıcılar arasında 30000 bitcoin el değiştirmesi anlamına geliyor. 24 saatlik işlem hacmi ise $259,553,024.93 yani 18,690.75 BTC dir.
  • Bitcoin günlük işlem hacminin yüksek olması, kripto para yatırımcıları tarafından benimsendiğini gösteriyor. Yani bu durum, kazanç açısından da sizi memnun eder. Uzun vadeli yatırımlar içinde tercih edilmesi önerilir.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir