Bitcoinde Retest Ne Demek

Bitcoinde Retest Ne Demek?

Bitcoinde retest ne demek, Bitcoin’de retest yeniden test etme anlamı taşımaktadır. Henüz piyasaya yeni giriş yapan kişiler için bilinmesi gereken kavramlar arasında bulunuyor. 

Online Kripto para piyasasında, birçok kripto para birimi ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasında, Bitcoin öncelikli geliyor. Bitcoin alım ve satım işlemleri yaparken, yeniden test etmek istediğiniz takdirde retest terimi devreye girmektedir.

Bitcoin Retest

Bitcoinde retest ne demek; Yatırımcıların kavraması gereken önemli bir konudur. Kripto para piyasasında, coinler fark etmeksizin dikey ya da trend çizgisinde kırılır. Aynı noktaya yeniden temas etmesi, kripto para piyasasında retest anlamını taşır.

  • Destek direncinin kırılması ile beraber kırılan yönde açılması ile ifade ediliyor. Daha basit bir şekilde anlatmamız gerekirse, Bitcoin direnci çarpılarak kırılır.
  • Kırıldıktan sonra tekrardan aynı bölgeye gelir ve kırılmanın yönünde devam eder. Bu yatırımcılar için yeniden alım ve satım imkanını ortaya çıkarır. Kırılma yönünden sonra ne kadar doğru adımlar atarak ilerlerseniz, sizi için kazanç anlamına geldiğini görürsünüz.

Bitcoin Retest Nasıl Gerçekleşir?

Bitcoinde retest ne demek, Bitcoin’de destek ve direnç noktaları fiyatlara ulaşabilecek en dip ve aynı zamanda en tepe noktalarıdır. Bu noktalar açıldığı zaman destek noktası direnç noktasına, direnç noktası ise tam tersi yani destek noktasını dönüşüyor. Kırılan bir destek noktasına geri dönüş yaşadığında, kripto para varlığını test edilmiş olur. Direnç noktasına geri dönüş yaşandığında da aynı durum geçerlidir.

Bitcoin’de Retest Önemi

Bitcoinde retest ne demek, önemi nedir diyenler için para alım ve satım aşamasında oldukça önemlidir.

  • Teknik analiz terimlerinden biridir. Genellikle üçgen içerisindeki fiyatlandırmalar sonucunda ani kırılmaların oluşumunu gösterir. Bu kırılma aşağı yönlü olabildiği gibi yukarı yönlü de gerçekleşir.
  • Yatırımcı dışarıdan izlemeyi tercih edilebilir. Kırılmanın yönü belli olduğu durumlarda alım ve satım yapmanız sizin açınızdan çok daha avantajlı olacaktır. Eğer düşüş trendinde yukarı yönlü eğilim varsa alım fırsatı meydana gelir. Kısa zamanda yüksek kazanç elde edebilirsiniz.
  • Kısa süreli yatırımcılar, bu sebepten dolayı Bitcoin’de yaşanılan değeri düzenli olarak takip ediyor. İlk kez piyasaya giriş yaptıysanız, retest değeri sizin için avantajlı olacaktır. Doğru danışmanlarla iletişime geçmelisiniz. Aşağı yönlü ya da yukarı yönde kırılmalar oluşur.

Bitcoin’de Retest Güvenilir Mi?

Bitcoinde Retest Ne Demek; Retest, anlık olarak alım ve satım fırsatı oluşturmak isteyenler için ön plana çıkmaktadır. Geçmiş senaryolara bakılarak, gelecek hakkında yorum yapmanız mümkün. Gelecekteki fiyat yönü belirli olmadığı için farklı bir yöne doğru ilerlemesi bu noktada mümkündür. Fiyatlar için her daim uygulanan retest durumunu yapmak zorunlu değildir. Eski fiyat aralığına dönme ihtimali bulunuyor. Bu yüzden %100 güvenilir olduğunu söylemek, her zaman için mümkün değil! Belirli noktalarda işlem gerçekleşmeden artabilir ya da azalabilir. Bu, sizin yapmış olduğunuz yatırımlara da etki edecektir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir