Ethereum Kapsamında Merge Güncellemesi

Ethereum Kapsamında Merge Güncellemesi

Ethereum Kapsamında Merge Güncellemesi ; Ethereum kripto para birimleri arasında dikkat çeken ve gelişimi için büyük oranda çaba sarf eden firmalar arasında kendini göstermektedir. Merge güncellemesi de bunlardan bir tanesidir.

Kripto para piyasasında alt coin olarak tanımlanan Ethereum Bitcoin’den sonra en iddialı alternatifler arasında kendini göstermektedir. Sistem özelliklerine bakıldığı zaman günün ihtiyaçlarını karşılamak ve daha sürdürülebilir bir sistem geliştirilmesi için en büyük adımları atan seçeneklerin başında gelmektedir. Merge güncellemesi ile sistemin ilerleyen aşamalarda da kullanılabilir ve sürdürülebilir olması için adımlar atılmaktadır.

Ethereum Kapsamında Merge Güncellemesi ; Merge Hakkında İnceleme

Merge hakkında inceleme yapıldığı zaman kişilerin öncelikle olarak POW sisteminden POS sistemine geçildiğine ilişkin bilgi sahibi olması gerekmektedir.

  • Merge sistemi sayesinde güvenliğin ve işlem anonimliğinin artırılması için merkeziyetsizlik ilkesinin güçlendirilmesi adına adımlar atılmaktadır.
  • Kişilerin Ethereum üzerinden yapmış oldukları işlemlerin takip edilebilir olmaması için güvenlik önlemler alınmaktadır. Ayrıca kripto para birimlerinde yaşanan vurgunların ve korsan faaliyetlerinin önüne geçmek için de gerekli olan önlemlerin eksiksiz bir biçimde alındığının belirtilmesi gerekmektedir.
  • Merge güncellemesinin ekolojik boyutundan da bahsetmek gerekir. Bu ekolojik boyut sayesinde artık Ethereum sisteminin enerji harcama oranının büyük oranda düşürülmesi için çaba sarf edildiğini de eklemek gerekmektedir. Bu şekilde kripto para biriminin artık çok daha sürdüürle3bilir bir hal alması için çaba sarf edilmektedir.

Piyasanın değişen dinamiklerine ve günün ihtiyaçlarına göz atabilmek için kişilerin çok hassas davranması gerekmektedir. Ethereum’un bu konuda büyük çaba sarf ettiği görülmektedir.

Değer Değişimi Ne Yönde Etkilenecek?

Ethereum Kapsamında Merge Güncellemesi; Yapılan güncellemelerin sonrasında değer değişiminin olumsuz yönde etkilenmeyeceğinin de belirtilmesi gerekmektedir. Bu aşamada değer değişimine ilişkin bir sorun ortaya çıkmaması için büyük önlem alınmıştır. Sistemde kişilerin Merge güncellemesinin sonrasında Ethereum kapsamında yaşanan değer kaybının büyük oranda azalacağını düşündüğü de görülmektedir. Bazı ekonomistler de değer kaybının geri döndürülmesi ve yatırımcıların zararının giderilmesi için atılan bu tür teknik adımların verimli olmayacağı ve yeterli olmayacağını iddia etmektedir. Bu konuda da ekonomistler arasında bir fikir birliğinin bulunmadığı görülmektedir.

Ethereum’u Komisyonsuz Almak Mümkün Mü?

Ethereum Kapsamında Merge Güncellemesi; Bir yandan güncellemeleri takip ederken bir diğer yandan da sürecin alım satım boyutunu da gözden kaçırmamanız gerekmektedir. Alım satım adımlarını yerine getirirken kişilerin kesinlikle güvenli aracı kurumları tercih etmesi gerekmektedir. güvenli aracı kurumların kullanılmasının yanı sıra sistemde sorunsuz bir ara yüzden zaman kaybetmeden istifade etmenize olanak verilmektedir. Ethereum sisteminde yatırımcıların komisyon tutarı düşük olan aracı kurumları tercih etmesi ve alımı bunlar üzerinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kişilerin komisyonsuz işlem akışını yerine getirirken özellikle Fidelity firmasından büyük ses getiren bir çıkış yapılmıştır. Bu firma Bitcoin ve Ethereum alım satımları üzerinden artık komisyon talep etmeyeceğini duyurmuştur. Özellikle kısa vadeli değer değişimleri üzerinden alım satımlar yapan kişiler için Fiidelity firmasının sunmuş olduğu imkanın memnuniyet uyandırdığı da görülmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir