LTC Satın Alma ve Satma

LTC Satın Alma ve Satma

LTC Satın Alma ve Satma; Litecoin (LTC), 2011 yılında hızlı ve ucuz işlemler için tasarlanan bir Bitcoin sürümüdür. LTC kripto para dünyasındaki ilk altcoindir. LTC kullanıcısı bu birim ile yatırım yapabilir, satabilir veya Bitcoin’e dönüştürebilir. LTC satın alınabilmesi için birden farklı seçenek vardır.

  • Doğrudan satın alma; kişi ya da web üzerinden yapılan direk alımlardır.
  • Kripto ATM’si
  • Borsa gibi seçeneklerle alımlar gerçekleşebilir.

LTC satın alınırken öncelikle bir hesap oluşturulur ve güvenli bir şifre belirlenir. Doğrulama işlemlerinin tamamlanmasının ardından platforma para yatırma işlemleri gerçekleşir. Yatırılan tutar ile uygun miktarda LTC sahibi olunabilir. Türkiye de LTC satın alınması Türk Lirası ile gerçekleşebilir. Böylece herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duyulmadan LTC satın alınabilir.

LTC satma işlemi de aynı kolaylıkla gerçekleşebilir. Fakat bu işlemin gerçekleştirilmesi için “İleri Seviye Üyelik” ve Google Authenticator ile iki aşamalı doğrulama sisteminin aktif olması gerekir. Bu durumdan sonra yapmanız gereken ilk şey LTC gönderilecek adresin hesabını eklemedir. Hesap adı girilerek kayıt işlemi tamamlanır. Gönderilmesi istenen kullanıcıya, platform üzerinden Litecoin çekme sayfasına gidilerek arzu edilen tutar gönderilebilir.

LTC Teknik Özellikleri

LTC Satın Alma ve Satma; LTC, Bitcoin’in alt birimi olduğu için çalışma yöntemi olarak da Bitcoin’e benzer. LTC kullanıcıları, internete bağlı oldukları her an transfer işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kullanıcılar LTC birimi ile işlem yaparken işlemlerini değiştiremez veya iptal edemezler. Çünkü burada işlemler saniyeler içerisinde gerçekleşir ve hemen onaylanır. LTC küçük birimlere sahiptir, bu birim 8 ondalık basamağa bölünebilir ve bu şekilde transfer edilebilir. İşlem maliyeti oldukça düşüktür. Transfer işlemleri bazı platformlarda ise tamamen ücretsizdir.

LTC Nasıl Çalışır?

Litcoin, Bitcoin’in alt birimidir bu nedenle Bitocin’in nasıl çalıştığının bilinmesi LTC için de yardım eder. LTC çalışma sistemi iki temel farka dayanır bu farklar LTC işlemlerinin daha hızlı tamamlanmasıyla hedeflenir ve farklı madencilik algoritmasına dayanır. LTC sisteminde kriptografi yazılımı ile işletilir.  Bitcoin gibi, Litecoin de bilgi işlem donanımını adayan herkesin blok zincirine yeni bloklar eklemesini ve yarattığı yeni Litecoin’i kazanmasını sağlamak için bir çalışma kanıtı madenciliği biçimi kullanır. Yani her LTC kullanıcının kar edebileceği yönünde çalışır.

LTC Avantajları

LTC Satın Alma ve Satma; LTC Bitcoin’e benzer biçimde aynı sistemi kullanılsa da Litecoin’in öteki kripto para değerlerine kıyasla sağlamış olduğu birtakım avantajlar bulunur. Bitcoin’in açık kaynak kodlu yazılımından esinlenerek açılan Litecoin, değişik bir algoritma kullanır. Bu algoritma yardımıyla madencilik işlemleri daha basit ve sistem ihtiyaçları asgari düzeyde tutularak yapılabilmektedir. Madencilik işlemlerindeki bu avantaj işlem onay sürelerini ciddi anlamda düşürmektedir ve gönderim hızını büyük seviyede etkiler.

LTC ve Bitcoin Arasındaki Farklar

  • Her blok Bitcoin işleminde 10 dakika, Litecoin sisteminde ise 2,5 dakika sürer. Bu fark, işlem onay hızını önemli ölçüde etkiler.
  • Litecoin sisteminin kullandığı algoritma sayesinde kişisel bilgisayar ile sürekli madencilik yapılabilmektedir. Bitcoin madenciliğinde kişisel bilgisayar ile madencilik yapılamaz.
  • Dolaşımdaki toplam Bitcoin sayısı 21 milyon ile sınırlıyken, Litecoin’in limiti 84 milyondur.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir