Peercoin Nedir Nereden Alınır

Peercoin Nedir Nereden Alınır

Peercoin Nedir Nereden Alınır; Peercoin, PPcoin veya PPC olarak bilinen blockhain teknolojisini kullanan bir kripto para birimidir. Scott Nadali ve Sunny King tarafından Ağustos 2012 geliştirilmiş olan bir altcoin projesidir. BTC teknolojisinden yararlanır ve bu ağda bulunan uygulamalar Peercoin için de kullanılabilir. Peercoin de ağ güvenliğinin korunabilmesi için PoS ve PoW algoritmalarının bir kombinasyonunu kullanılır. PoS algoritması kripto para blok zincirinde fikir birliğine ulaşmayı amaçlar. Bu nedenle Peercoin oldukça hızlı ve verimlidir. Bitcoin, Litecoin ve Dash gibi Peercoin de değerleri saklar ve tam gizlilik sunar ve herhangi bir merkezi otorite olmadan internet üzerinden işlemleri yapılır. Peercoin’in temel amaçlarından biri Bitcoin ağına güç vermek için kullanılan elektrik enerjisini azaltmaktır.

Peercoin Nereden Alınır

Peercoin alınma işlemi, satışa sunulduğu borsalardan yapılabilir. Bu borsalar:

 • HitBTC,
 • YoBit,
 • Bittrex,
 • The Tranding,
 • SouthXchange’dir.

Peercoin borsasında işlemler dört şekilde gerçekleşir. Alım-satım, madencilik ve doğrudan üretici kişiler olarak alınabilir. Yatırımını Peercoin projesiyle yapmak isteyen kullanıcılar, Peercoin’in işlem gördüğü platformlardan birinde hesap açılır. Kimlik doğrulaması ve onay sürecinden geçtikten sonra borsanın para yatırma adımları takip edilir. Ardından kullanıcın bakiyesine göre Peercoin seçilerek alım emri verilir. Bu platformda yer alan alım ve satım işlemleri için emirler verilir. Böylece Peercoin alımı ve güvenli şekilde yatırım yapılması sağlanır.

Peercoin Nasıl Çalışır?

Peercoin Nedir Nereden Alınır; Peercoin, Proof-of-work sistemi yani iş kanıt sistemi içerir. Bu sistem kripto para madenciliğinde işlemleri doğrulayarak yeni token alınmasını için kullanılır. Madenciler, madencilik cihazlarını kullanarak matematik problemlerini çözmek için Peercoin alırlar. Aslında bu durum karmaşık matematik problemlerini özel madencilik cihazları kullanarak çözmek için bir yarıştır, bu nedenle tüm süreç önemli miktarda enerji kullanımı içerir. Peercoin’de İşlemleri doğrulamak için de proof-of-stake sistemi kullanır. Bu sistem ise blok zincirinde yeni bloklar oluşturmak için kullanılan bir kripto para mekanizmasıdır.  Peercoin protokolü, tutulan coin sayısına bağlı olarak bir işlem bloğunu doğrulamak için sonraki kişiyi random olarak seçer.

Peercoin Avantajları Nelerdir

 • Peercoin sisteminin PoS algoritması tarafından korunması ile potansiyel bir saldırıya karşı %51’e kadar savunma sağlar.
 • Peercoin’i sağladığı platform güvenliği ile diğer Coinlere göre büyük avantaj sağlar.
 • İşlem maliyetleri daha uygundur.
 • Peercoin kripto para dünyasında sınırsız Token imkânı sunabilen ilk birimdir.

Neden Peercoin Sahibi Olunmalı

Peercoin Nedir Nereden Alınır; Peercoin sağladığı avantajlarından dolayı, yatırım yapmak isteyen kullanıcılar için ideal konumdadır. Çünkü Peercoin, uzun süreli sürdürebilirlik mantığıyla oluşturulmuştur. Peercoin sahibi olmanın nedenlerinden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

 • Verimli, kaynak açısından hafif ağ güvenliği
 • Merkezi olmayan ve demokratikleştirilmiş kullanıcı yönetimi
 • Adil dağıtım
 • Güvenilir, zaman içinde test edilmiş bir değer deposudur.

Peercoin ve Bitcoin Arasındaki Farklar Nelerdir?

Peercoin birimi Bitcoin yaklaşımlarına benzer olsa da para madenciliği dalına farklı yaklaşımlar sunmayı amaçlamıştır. Peercoin kullanıcıları ne kadar çok Peercoin tutarlarsa, ağ doğrulamaları da o düzeyde önem kazanır. Bu durum da kullanıcılarına bir avantaj sağlar ve birikime teşvik eder.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir