Ripple Hangi Siteden Alınır

Ripple Hangi Siteden Alınır?

Ripple hangi siteden alınır; Ripple www.bitlo.com gibi sitelerden alınır. Bu site özellikle Türkiye’ de TRY ile Ripple almak için tercih edilen bir sitedir. Burada işlemleri gerçekleştirme basitçe gerçekleştirilir.

Ripple Nedir?

2012 tarihinde RippleNet isimli ödeme ağı ile birlikte kripto borsasına girmiş bir kripto para birimidir. XRP ile simgelenir. Ripple madenciliği yapılmaz. Blockchain teknolojisi ile çalışan defterler (Ledger) ile bir firmanın yönettiği kripto para birimidir. Diğer kripto paralardan ayıran en önemli özelliği bir merkezinin bulunmasıdır. Bu özellik ile bilinen banka ve firmalar ödeme yapmak için kullanmaktadırlar. Ripple hangi siteden alınır; kripto para borsalarından alınabilir. Ripple para biriminin San Francisco, Londra, Sidney, New York, Singapur, Hindistan ve Lüksemburg ofisleri vardır.

Ripple Avantajları

Santader, UBS, American Express ve Türkiye (Akbank) gibi kurumlar Ripple blockchain teknolojisi kullanarak seri ve az masraflı işlemler gerçekleştirebilir.  Ripple işlemleri 4 saniye sürer.

Ripple Cüzdanı Nedir?

Ripple cüzdanı Ripple depolama amacı ile değil Ripple işlemlerini gerçekleştirme amacı ile geliştirilmiş bir yazılımdır. Diğer kripto para cüzdanları gibi genel ve özel anahtarlar bulundurur. Ripple cüzdanları bakiye görme ve diğer cüzdanlara aktarımını gerçekleştirebilir. Bu cüzdanın adresi 26 ile 35 harf ve rakamlardan oluşan kodlardır. Ripple hangi siteden alınır; Ripple cüzdanı genel anahtarı, cüzdanın diğer yatırımcılar tarafından görülmesini ve Ripple gönderimi gerçekleştirilmesini sağlayan adrestir. Yatırımcı kendi cüzdanına farklı cüzdanlardan Ripple gönderebilir. Ripple cüzdanından başka bir Ripple cüzdanına Ripple gönderme ise özel anahtar ile gerçekleştirilir. Bu cüzdanlar blok zincirleri üzerinden işlemleri gerçekleştirir. Masaüstü, web ve paper olmak üzere üç farklı Ripple cüzdanı vardır.

Ripple Nasıl Alınır?

Ripple hangi siteden alınır; BitTurk.com gibi kripto para borsalarından alınabilir. Ripple satın alma aşamaları:

  1. İlk olarak BitTurk.com borsasına girilir ve hesap oluştur sekmesi seçilir.
  2. Açılan sayfadaki kısımlar doldurularak hesap açılır.
  3. Yatırımcının Ripple satın alabilmesi için cüzdanında sermaye bulundurmalıdır. Bu platformda TRY ile işlem yapılabilir. TRY yüklemesi için cüzdanlarım – TRY yatır işlem sayfasına girilir. Banka hesabından EFT veya havale ile TRY gönderilir. Bu yöntemlerden bir tanesi ve yüklenecek TRY miktarı belirlendikten sonra TRY yatır tuşuna basılır. Sistemden gelen kod ile para yatırma işlemi gerçekleştirilir.
  4. Cüzdana sermaye yüklendikten sonra Ripple satın alınabilir. Cüzdan Ripple al sayfasındaki yönlendirmeler takip edilerek XRP satın alınır. Ripple al sayfasında alınacak XRP miktarı ve kur fiyatı girildikten sonra alım emri verilir. Alım işlemlerinden sonra XRP bakiyesi cüzdandan banka hesabına aktarılabilir.
  5. Aynı adımlar izlenerek XRP satışı gerçekleştirilebilir. Cüzdanım- XRP al/sat sayfası- satılacak XRP miktarı ve kur fiyatı girerek sat emri verilir. Satım işlemi tamamlandıktan sonra TRY cüzdana bakiye olarak yansır.
  6. TRY bakiyesini cüzdandan çekmek için profilim sayfası banka bilgileri giriş – cüzdanım TRY çek sayfası- banka hesabı seç- TRY çek ile işlem tamamlanır.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir